Alzheimer Hastalığının Önlenmesi

alzheimer, alzheimer hastalığı, alzheimer hastalığı tedavisi, alzheimer hastalığı tedavi, alzheimer tedavi, köri, köri karışımı, alzheimer ve köriAlzheimer Hastalığının Önlenmesi, Alzheimer ve Köri, Alzheimer Hastalığının Tedavisi, Alzheimer’a Çözüm: Alzheimer hastalarına ait kan örneklerinin incelenmesi sonucunda ‘köri’ adı verilen karışımın hastalığı önlemede etkili olduğu tespit edildi. Los Angeles David Geffen Tıp Okulu ve San Diego Biyomoleküler Araştırma Enstitüsü araştırmacılarının, Alzheimer hastalarına ait kan örneklerini inceledikleri

son araştırma ile “köri” adı verilen Hindistan kökenli baharat karışımının Alzheimer’ı önlemeye yardımcı olduğu belirlendi.

ABD’de Alzheimer üzerine yapılan araştırmada, Makrofaj isimli bağışıklık hücrelerinin, Alzheimer hastalığında beyinde oluşan ve nöronları yok eden protein plaklarını temizlediği belirlendi. Yapılan çalışmada, bisdemetoksikurkumin isimli kimyasalın, bu konuda yardımcı olduğu belirtilerek, körinin içindeki baharatlardan biri olan zerdeçalda bu kimyasalın aktif olarak bulunduğu ve bunun, beynin savunma mekanizmasını güçlendirdiği kaydedildi. Araştırmacılar, elde edilen verilerin bağışıklık sisteminin Alzheimer üzerindeki rolüne ışık tuttuğunu ve yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine yardımcı olacağını düşündiklerini kaydetti.

Daha önce yapılan başka bir çalışmada da Hindistan’da bulunan yaşlıların sadece yüzde 1’inde Alzheimer görüldüğü belirlenmiş ve köri tüketiminin Alzheimer riskini azalttığı açıklanmıştı.
Yaşlılarda en sık karşılaşılan dördüncü hastalık olan Alzheimer, tüm dünyada 20 milyon kişinin hastalığı. Türkiye’de ise 70 yaş üzerinde görülme sıklığının yüzde 10 civarında olduğu, buna göre 200-250 bin Alzheimer’lı hasta olduğu bildiriliyor.

Anka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: