Evde Saç Nasıl Boyanır – Evde Kolay Saç Boyama

Son zamanlarda etrafımda çokça evde saç nasıl boyanır sorusunu duyuyorum. Ekonomik durumu iyi olan ya da kendisi uğraşmak istemeyenler soluğu kuaförlerde alıyor olabilirler. Ancak saç boyama işini, kendi saçını boyamayı tercih edenler de bir o kadar çok.

İşte bu gibi nedenlerle evde saç nasıl boyanır sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve aşağıdaki bilgilere ulaştık.

Yazının hemen sonunda, evde saçınızı nasıl boyayabileceğinizi anlatan bir de video göreceksiniz.

Hem başka bir kaynak olması hem de okunanları görsel olarak pekiştirmek amacıyla yazının hemen ardından konuyu görselle desteklemek istedik.

Evet, evde saç renginizi açmak ya da değiştirmek isteyenler için adım adım evde saç boyama tekniklerini anlatan konuya başlayabiliriz:

evde saç nasıl boyanır

Ten rengine göre saç boyası nasıl seçilir?

Ten renginize göre saç boyası seçimi yapmanız gerekir, bu sayede doğal güzelliğiniz ortaya çıkar.

Esmer: Esmer tenliyseniz ve sarı saçları çok beğeniyor olabilirsiniz; ancak denemeyin. Bu renk teninizle hiç uyumlu olmayacaktır. Şayet koyu tenli bir esmer değilseniz, bakır tonlarını denemeyi düşünebilirsiniz. Çok koyu tenli bir esmer iseniz, kızıl ve siyah size yakışacaktır.

Buğday: Platin renkler tam size göre! Açık kahverengi, kestane ve atın sarısı size yakışacak renklerin başında gelir. Radikal bir değişiklik isterseniz, ateş kızılını ve patlıcan morunu da deneyebilirsiniz; ancak her yıkamada akacağını da bilin.

Beyaz: Eğer uçuk renkler tercihe derseniz, yüzünüzün daha da soluk görünmesine neden olursunuz. Bakır ve kızıl renkleri tercih edin. Bu renklerin yüzünüze yansıması tüm havanızı değiştirir.

Soluk: Eğer soluk bir ten rengine ve keskin yüz hatlarına sahipseniz, siyah ve küllü renklerden uzak durmalısınız. Fındıkkabuğu ya da çikolata kahvesi gibi renkleri tercih edin. Böylece hatlarınızı yumuşak göstermiş olursunuz ve teniniz daha canlı görünür.

Pembe: Eğer pembe yanaklı bir güzelseniz, önerimiz küllü renkler ve kestane tonlarıdır. Kırmızı tonlardan uzak durmalısınız. Kırmızı saçlar ve kırmızı yanaklar birleştiğinde hoş görünmez. Hızlı saç uzatma yöntemleri kullanıp uzattığınız saçlarınızda küllü sarı ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Evde saç nasıl boyanır?

Evet, rengimizi seçtik. Sıra boyama işlemine geldi. İşte evde saç boyamanın 3 yolu:

1- Makine ile boyama: Evde saç boyama için saç boyasının karışımını hazırladıktan sonra makinenin orta kısmındaki hazneyi doldurun ve makine ile saçlarınızı tarayarak boyanın dağılmasını sağlayın. Saçları komple boyadıktan sonra 15 dakika bekletin ve iyice yıkayın. Boyanın etkisiyle saçlarınız karışacağı için saç kremi kullanmayı düşünebilirsiniz.

2-Tüp ile boyama: Boya karışımını tüpün içine doldurup çalkalayın. Saçların uçlarından başlayarak uygulayın ve saç diplerine geldiğinizde saç derinize masaj yaparak boyayı bütün saçlara yedirin. 10 dakika bekleyin ve yıkayın.

3-Fırça ile boyama: Boya karışımını hazırladıktan sonra saçları tutam tutam ayırın ve fırça ile saçların diplerinden uçlarına doğru boyayın. Tüm saçı boyadıktan sonra 10 dakika bekleyin ve yıkayın.

Evde gölgeli saç nasıl yapılır?

Saçların arasında ışıltılar oluşturmak için gölgenizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Kaçık bir naylon çorabı diz kısmından kesin ve ayak bölümünü başınıza geçirin. Sivri uçlu bir kalemle saç aralarından küçük tutamlar ayırın ve o tutamları çorabın üstüne çıkarın. Daha sonra boya renginizden 2-3 ton açık renkte bir boya ile boyayın. 10 dakika bekledikten sonra durulayarak yıkayın. Saçlarınızı ister boyayın ister gölge yapın, ihmal etmememiz gereken tek nokta var: saç bakım maskeleri uygulamak!

Yazının başında bahsettiğimiz videoyu altta izleyebilirsiniz:

Yazı için yuksektopuklar.com, video için ise mynet.com’dan faydalanılmıştır.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayla
Ayla
4 Mart 2018 17:41

Aklımda yokken saçımı boyamak istedim birden 🙂

%d blogcu bunu beğendi: