Ağız Kokusu Nasıl Giderilir – Mutlaka Deneyin

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir – Mutlaka Deneyin: Bu yazıda, ağız kokusuna nasıl giderilir, ağız kokusunun nedenleri – sebepleri, ağız kokusu neden olur, ağız kokusuna ne iyi gelir gibi sorulara yanıtlar arayacağız. Önce sözel olarak durumu izah ettikten sonra, yazının hemen peşinden İbrahim Saraçoğlu’ndan ağız kokusunu gidermek için kür tarifini anlatan bir video izleyebileceksiniz.

ağız kokusu, ağız kokusu giderici, ağız kokusu giderici, ağız kokusu neden olur, ağız kokusu nedenleri, ağız kokusuna ne iyi gelir, ağız kokusuna çözüm, ağız kokusu tedavisi, ağız kokusuna kesin çözüm, ağız kokusu için, ağız kokusu sebepleri, ağız kokusunun nedeni, nefes kokusu, ağız kokusu giderme, ağız kokusunu ne giderir, ağız kokusu için ilaç, ağız kokusu için gargara, ağız kokusu için bitkisel çözüm, ağız kokusuna ilaç, ağız kokusunu önlemek, mideden gelen ağız kokusu, ağız kokusunu ne önler, ağız kokusunu gidermek için, nefes kokusu neden olur, ağız kokusuna son, sabahları ağız kokusu

Ağız Kokusunun Nedenleri – Sebepleri

Dil üzerinde, diş aralarında ve diğer civar dokularda kalan yemek artıkları, ağız içindeki bakteriler aracılığıyla kötü kokulara neden olmaktadır.

Bunun yanı sıra, ağız bakımı ihmaline bağlı olarak oluşan bu ortamda, diş eti hastalıkları ve diş çürükleri de oluşabilmektedir.

Karaciğer yetmezliği ve diğer karaciğer hastalıkları ağız kokusuna sebep olabilir.

Aynı zamanda iyi temizlenmeyen diş protezleri de ağız kokusunun daha ağır hissedilmesine sebep olabilmektedir.

Tükürük, ağızda kokuya neden olan yemek artıklarının temizlenmesinde önemli rol oynar. Bazı ilaçların sürekli kullanımında, tükürük bezleri ile ilgili hastalıklarda veya sürekli ağız solunumu yapan kişilerde, tükürük azlığına bağlı olarak ağız kokusu gelişebilmektedir.

Ağzınızda aseton kokusuna benzer bir ağız kokusu varsa bu büyük bir ihtimalle şeker hastalığından kaynaklanmaktadır.

Sarımsak, soğan, et, peynir, balık gibi yediğimiz bazı yiyecekler de nefesimizin kötü kokmasına sebep olabilir. Maalesef dişlerin ve dilin temizlenmesi ile bu koku gideremeyiz. Kokuya neden olan yiyecek vücuttan bütünüyle atılana kadar koku rahatsız etmeye devam edecektir.

Böbrek yetmezliği rahatsızlığı balık kokusuna benzer bir ağız kokusuna neden olabilir.

Benzer şekilde tütün ürünleri ve alkol de ağız kokusuna neden olur.

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Ağız Kokusunun Basit Ve Doğal Yöntemlerle Tedavisi

 1. Ağız kokusunun tedavisi için en iyi yol, günde en az bir kez yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmaktır. Dil fırçaları ile de zaman zaman dili fırçalamak kötü kokuyu ortadan kaldırmak için ideal bir yöntemdir. Ayrıca çıkarılabilir diş protezlerinin bakımının da iyi yapılması gerekir.
 2. diş fırçanızı her üç – dört ayda bir değiştirmelisiniz. Bunun yanı sıra dişlerinizi en az altı ayda bir temizletmelisiniz. Bu işlemler iyi bir ağız hijyeni için gerekli işlemlerdir.
 3. Yeterince su için. Bu aynı zamanda genel sağlık için faydalı olabileceği gibi ağzınızı nemli de tutacaktır. Su yerine kahve, alkol ya da soda kullanmayın. Tükürüğü uyarmanın başka bir yolu da şekersiz sakız çiğnemektir.
 4. Ağız kokusunun belki de en etkili çözümü taze maydanoz veya nane yaprakları, karanfil, rezene kullanmaktır. Ancak, bu sadece geçici bir çözümdür. Özellikle sarımsak, soğan veya balık gibi yiyeceklerden sonra nane ve maydanoz gibi bitkiler ağız boşluğundaki bakterileri öldürür.
 5. Kötü nefesi nötr hale getiren tarçın ya da karanfil çiğneyebilirsiniz.  Tarçın bu noktada kokuyu ortadan kaldırmaz; ama ağızda biriken bakterilerin azaltılmasına yardımcı olur.  Tarçın kullanamıyorsanız piyasadan bulabileceğiniz tarçın aromalı şekersiz sakız kullanın.
 6. Şeker tüketimini azaltın.
 7. Yeşil çay için. Çayda bulunan biri madde, ağız kokusuna neden olan ve sülfür üreten zararlı bakterileri öldürecektir
 8. Suya biraz limon damlatın veya limon suyu ile ağzınızı çalkalayın
 9. Kızılcık suyu bakterilerin ağız içinde oluşmasını önler.
 10. Karbonatlı su ve tuzlu su hazırlayabilir bu suyla gargara yapabilirsiniz ve dil fırçaları ile fırçalayabilirsiniz.
 11. Sigarayı bırakın.

Yazı için ahmetsirin.com adresinden faydalanılmıştır.

0 0 votes
Article Rating
Summary
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir - Mutlaka Deneyin
Article Name
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir - Mutlaka Deneyin
Description
Bu yazıda, ağız kokusuna nasıl giderilir, ağız kokusunun nedenleri – sebepleri, ağız kokusu neden olur, ağız kokusuna ne iyi gelir gibi sorulara yanıtlar
Author
Publisher Name
noktavirgul.com
Publisher Logo
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ayla
Ayla
11 Mart 2018 17:37

Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: