Yedi Yaşındaki Dahi

dahi, yedi yaşındaki dahi, yedi yaşında ama üniversiteye gidiyor, dahi çocukYedi yaşında ama üniversiteye gidiyor. Bir yaşında konuşmayı söktü. Üç yaşına geldiğinde gördüğü bütün objelerin üç boyutlu resmini çizebiliyordu. Singapurlu anne ve İrlandalı babanın 7 yaşındaki dahi çocuğu dünyanın üniversiteye en erken giden öğrencisi olmaya hazırlanıyor.

Yürümeye altı aylıkken başlayan Ainan Celeste Cawley, bir yaşında

konuşmayı söktü. Üç yaşına geldiğinde gördüğü bütün objelerin üç boyutlu resmini rahatlıkla çizebiliyordu.

Yaşıtları ilkokula başlarken o kimya kitapları okumaya başladı ve 6 yaşında lise son sınıf düzeyindeki tüm kimya sorularına doğru cevap verdi. Daha sonra da Singapur’da kendi yaşındaki öğrencilere uygulamalı fen dersi anlattı. Ainan şimdi 7 yaşında ve dünyanın üniversiteye en genç giden dahisi olmaya hazırlanıyor.

DAHİYE ÜNİVERSİTE ARANIYOR

Ailesi dahi çocuklarını kabul edecek bir üniversite bulabilmek için dünya çapında araştırma yapıyor. Annesi, çocuğunun hayata daha gerçekçi baktığını belirterek, “Üç yaşında ona bir pelerin aldım. Superman oldun dedim, Havaya zıpladı ve ‘Öyle bir şey yok. Gördün mü uçamıyorum’ diye pelerini çıkarttı” dedi. Babası ise, “Bu yaştaki çocuğu bir üniversite kabul edebilecek mi? Eğer kabul edilmezse büyük kayıp olacak” dedi.

Kaynak: Livehaber

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
11 Ocak 2010 14:42

Bundaki Kafa Bende Olsa hehe xD xD

%d blogcu bunu beğendi: