6. His

6.his, 6. his, altıncı his, altıncı his nedir6. His: Bu Konuda deja-vu olayı gibi çok fazla tartışma yaratmış ve çok araştırmaya neden olmuştur.Bazı insanlar 6. hisse inanırlar ve 6.hisleri çok güçlüdür.Bazı olayları önceden görür ya da hisseder ya da bilirler.ama bazı insanlar bunun sadece saçmalıktan ibaret olduğuna inanırlar.Bazı insanlar ise bunun 6.his değil doğa üstü bir güç olduğuna inanırlar.ama bu konuda kesin sonuçlar bulunmamaktadır. Sadece teoriler öne sürülmüştür;Bilim adamlarının Teorisi;
6.his yoktur.bu bir saçmalıktır,6.his denilen şey sadece tahminlerden ibarettir ve tahminler tesadüf sonucu oluşursa 6.hissim kuvvetli derler ama böyle birşey söz konusu değildir.(ama şunu unutmayın ki:Hiç Bir Şey Tesadüf Değildir…)

Din adamları;

6.His yoktur.bu tanrıdan bazı kullara verilen bir lütuftur.Kalp gözleri açıktır.ve önceden olacak tehlikeleri sezerler.yani sezgidir.

Psikologlar;

6.Hisleri kuvvetli olan insanlar daha önce bir çok hayat tecrübesi edinmiş insanlardır.Bu yüzden Tahmin ve hissetme sezgileri gelişmiş insanlardır bu da 6.his olarak adlandırılır.

Beyindeki 6. his merkezi bulundu

Alman Focus dergisinin haberine göre altıncı his, hayatımızda herhangi bir şey ters gittiğinde, bir hata söz konusu olduğunda ya da zor bir kararın eşiğinde olduğumuzda harekete geçiyor. Washington Üniversitesi’nden Joshua Brown ve Todd Braver adlı bilim adamları, Anterior ……gulate Cortex (ACC) olarak adlandırılan bu merkezin zorluklara karşı insanı uyardığına dikkat çekiyor. Nöroloji uzmanları ayrıca beynin bu bölümünün olası zorluklara karşı eğitilebileceğini savunuyor.

Testlerle kanıtlandı

Bilgisayar yardımıyla yapılan testler de bu çalışmayı doğruladı. Deneklere bilgisayar ekranında iki şıklı sorular soran uzmanlar, daha sonra soruları zorlaştırdı. Uzmanlar, bu durumda deneklerin beyinlerindeki ACC merkezinden yardım aldıklarını belirledi. Daha önce bu konuyu araştıran bilim adamları, bağışıklık sisteminin altıncı his olabileceğini iddia etmişlerdi. Bağışıklık sisteminin vücudu sadece mikroplara karşı korumadığını öne süren uzmanlar, aynı zamanda bu sistemin beyni harekete geçirerek gerekli tepkilerin vermesi için uyardığını öne sürmüşlerdi.

Başka bir yazı …..

Altıncı his gerçekten var ve beynin ön kısmında ‘erken uyarı sistemi’ gibi faaliyette… ABD’li bilim adamları, doğaüstü bir yetenek olarak görülen altıncı hissin, hiç de sanıldığı gibi mistik bir yanı olmadığını ve beynin bir tür ‘erken uyarı sistemi’ olduğunu söylüyor.

Washington Üniversitesi’nde görevli ekibin araştırmasına göre, altıncı his, beynin ön kısmında, Anterior ……gulate Cortex (ACC) denilen bölümde gizli. Yapılan beyin ölçümleriyle, kişiler yanlış bir karar almak veya kötü sonuçlar doğacak bir hareket yapmak üzere olduklarında bu bölgenin aktive olduğu saptandı. Araştırma ekibinin başkanı Joshua Brown, "Altıncı his insanları yanlış kararlar vermekten alıkoymaya yarayan bir uyarı sistemi. Kişi kendisine zarar verecek bir şey yapmak üzere olduğunda sistem harekete geçiyor" dedi. Özellikle bilim ve teknolojinin çok gelişmemiş olduğu çağlarda, altıncı his insanları koruyan önemli faktördü. Araştırma, Science dergisinde yayımlandı. "
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
tümay
tümay
16 Eylül 2014 21:01

Telepati eşimle aramda oluyor. Biz 34 senelik evliyiz.Geçende Urla Mordoğan’a gittik .Her yerde balık ekmek satan büfeler vardı. öğle vaktiydi,içimden ” açıktım pidemi yesek” diye düşündüm.Birkaç saniye sonra eşim ” peynirli pidemi yesek ” dedi.Daha çok ben beynimden düşünüyorum eşim de 1-2 sn sonra bu düşünceyi okuyor Diğer bir örnek ise trenle yolculuk yapıyorum ve içimden ” Gaziemirde ineyim dolmuşla eşimin yanına köye gideyim ” diye düşündüm ve yine 1-2 sn sonra telefonum çaldı arayan eşimdi” istersen eve gitme Gaziemirde in dolmuşla köye gel ” dedi.Artık bu durumları yadırgamıyorum,çok sık olmasa da genelde olabiliyor.Ben bunun önyargısız olan kişiler arasında olabileceğine… Read more »

Anonim
Anonim
22 Aralık 2008 00:28

eski zamanlarda insanlar atlarla yolculuk yaparken her kesin bildiği gibi atı sürenin göremediği ama atın sezdiği tehlikeden irkilir ve davranışı değişir kendini savunmak için normalde yapmadığı şeyleri yapar değişik tepkiler gösterir yukarda yazdıklarınız benim şahsi kanım yazdıklarımla örtüşüyor ama farklı şeylerde düşünmek insan oğlunun yapısında var vefarklı bir şey arama adına sizle bi yorum yapmak istiyorum insanlar tejübeleri nedeniyle tahmin yürütüyor olasılıklar olunca tahmin ediyor yada tehlike anında beyinin kendini savunma mekanızması diyorsunz haklısınız ama tamamımı sizce

%d blogcu bunu beğendi: