Bedava Asp Hosting

Bedava Asp Hosting

BRİNKSTER
Brinkster 3.0 desteği ASP desteği ve 15 MB alan 500 MB günlük trafik ile en çok kullanılan bedava host servislerinden. Kullanıcı paneli mevcuttur, üstte bir banner reklamı bulunmaktadır.
http://www.brinkster.com

7 Host
Size 50 MB alan sunuyor. FTP desteği bulunuyor, sayfalara text reklamları yerleştiriliyor.
http://www.7host.com/

DOMAİNDLX
ASP 3.0 desteği, WAP desteği, 100 MB alan ve sınırsız trafik . Banner reklam kullanılıyor.
www.domaindlx.com

WEBSAMBA
30 MB alan ve sınırsız trafik sunan free web hosting servisi.
http://www1.websamba.com

Somee
105 MB alan ile Subdomain uzantısı kullanılan ASP.NET destekli ücretsiz hosting veren firma.
http://somee.com/FreePackage.aspx

Web Hosting Nedir ?

Web sitesinde yayınlamak istediğiniz içeriğin internet üzerinde bulunan gerekli program ve donanıma sahip, yüksek hızda yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilen, sunucu bir bilgisayar sistemine yerleştirilip, internet kullanıcılarının kullanımına sunulmasına web hosting denir.

Domain Name (Alan Adı)

Web sitelerine ulaşmak için internet tarayıcı programınızın adres satırına yazdığınız “www” ile başlayan ve .com, .net, .org vs.. biten tanıma domain yani alan adı denir. Com, net, org, info gibi uzantılara sahip domainleri ilk alan kişi kullanım hakkına sahip olurken; com.tr benzeri sonu tr ile biten domainler sadece ilgili firmalar tarafından ODTÜ den alınır.

HTML (HyperText Markup Language)

HTML (HyperText Markup Language) nin Türkçe karşılığı Hareketli Metin İşaretleme Dili dir. Browserlarla görebileceğimiz, internet dökümanları oluşturmaya, metin veya verileri biçimlendirmeye yarayan komutlar dizisidir. HTML öğrenilmesi kolay ve oldukça basit bir dildir. HTML hostingler yüksek maliyet gerektirmediği için fiyatları oldukça uygundur.

PHP

Platformdan bağımsız (Windows,Linux, Etc.) çalışabilen sunucu taraflı, Html gömülü betik dilidir. Perl, C/C++ tipinde script dilidir. Bu dillere aşina olanlar ve herhangi bir programlama dilini bilenler PHP yi fazla vakit kaybetmeden öğrenebilirler. Linux, Apache, MySQL platformlarında yaygın olarak kullanılır. Unix Hosting paketlerinde PHP desteği bulunmaktadır.

ASP (Active server page)

ASP (Active server page) dinamik web sayfaları hazırlamak için Microsoft’un geliştirdiği sunucu tabanlı bir programlama dilidir. JScript, VBScript gibi dillerden oluşturulan ASP sayfaları bir uygulama programı vasıtasıyla yorumlanarak HTML çıktısı elde edilir. ASP kullanarak sitenizde ziyaretçi defteri, anket, blog, forum, arama motoru gibi uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Windows Hosting paketlerde ASP desteği bulunmaktadır.

   
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: