Kudret Narının Faydaları-Kudret Narı Nasıl Kullanılır

Kudret Narının Faydaları, Kudret Narı Macunu, Kudret Narı Tohumu, Kudret Narı Yağı, Kudret Narı Bitkisi, Kudret Narı Kullanımı, Kudret Narı Faydaları: Halk arasında asırlardır mide hastalıklarının bas tedavisi olarak bilinen Kudret narı bütün tropikal Asya, Afrika ve Hindistan da yetişen turuncu renkli bir meyvedir.

Kudret Narının faydaları şöyle bilinmektedir: Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık ve gastrit için 40 gün süre ile tüketilmesi gerekiyor. İki şekilde tüketiliyor. Eylül ayında taze olarak çıkan kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.
Kudret Narının Faydaları, Kudret Narı Macunu, Kudret Narı Tohumu, Kudret Narı Yağı, Kudret Narı Bitkisi, Kudret Narı Kullanımı, Kudret Narı Faydaları
  • Mideye iyi gelir: Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.
  • Yaraların iyileşmesi için kudret narı iyi bir doğal alternatiftir.
  • Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.
  • Egzama ve sedefe iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.
  • Şeker hastalığına iyi gelir: Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.
  • Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP’yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

Kudret Narının Kullanım Şekli Nasıldır?

  1. Taze meyve için: Kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.
  2. Tazesinin olmadığı zaman: Önce çekirdekleri temizlenen kudret narı, küçük küçük doğrandıktan sonra bir kiloluk bala karıştırılıyor. Ağzı kapalı şekilde bir ay kadar bekletilen karışım, hafif sulanabilir. Bozuldu sanmayın.’ Şeker hastalarının bu karışımı almalarının sakıncalı olabileceğini, bu nedenle zeytinyağı ile kullanımın daha uygundur : ‘Zeytinyağı, meyvenin içindeki etmenleri daha kolay emiyor.

Halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narı ise her sabah bir çorba kaşığı tabağa konularak, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yeniliyor. Olgun meyveler bir kavanozun içerisine zeytinyağı ile konuyor. Ağzı kapatılan kavanoz bir ay bekletiliyor. Daha sonra aç karnına yemeklerden önce alınması öneriliyor. Hastanın rahatsızlığının şiddetine göre günde üç öğünden önce aç karnına bir kaşık alınabilir. kaynak-1 kaynak-2

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aydın karaoğlan
aydın karaoğlan
16 Ağustos 2014 17:00

benim kudret narı ile bir sorum olacak. meyvesi dediğiniz dış kabuk mu yoksa için deki kırmızı olan meyvemi lütfen beni bilgilendirirmisiniz

Beyza
Beyza
10 Temmuz 2014 06:15

Vajina yaraları için nasıl ve ne şekilde kullanılacağı hakkında biglisi olan var mi ? Zeytinyağında beklemesi gerekiyormuş, nekadar beklemeli bekledikten sonra nasıl kullanılmalı..

adnan özdemir
adnan özdemir
13 Haziran 2012 14:05

geçen yıl kullandım,mide için birebir.ayrıca basur içinde kullandım ameliyattan kurtuldum.mersin de kudre narı fidesini yetiştirip satıyorum,isteyenler 05059132335 veya 05373157169 nolu telefondan ulaşabilirler.fidenin tanesi 10 tl dir,toplu alımlarda indirim yapılır.mersin dışına kargo zorluk çıkarttığı için gönderemiyorum,mersindeki tanıdıklarınız vasıtasıyla aldırabilirsiniz selamlar adnan özdemir

mehmet karışma
mehmet karışma
17 Mart 2012 16:49

yılda 41 gün kullandım fakatt tekrar kullanmak istiyoru ne kadar araylakullanılması hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar

mehmet karışma
mehmet karışma
17 Mart 2012 16:47

yılda ne kadar veya nekadar süre aralığıyla kullanılmalıdır bilgisi olan varmı arkadaşlar

aynur
aynur
27 Aralık 2011 09:41

yalçın bey
size tavsiyem zeytinyağı içerisinde olan kudret narı tüketmeniz…mide rahatsızlıklarına ve bağırsak ta oluşabilecek tümör,ülser,makat yaraları,iltihap vb.. biçok rahatsızlıkta 3ve 6 ay düzenli kullanımda tamamen kurtulabilisiniz…Bide kanamanız için kullanabileceğiniz cıvanperçmli ürünlerde faydalı olucaktır…

yalçın demir
yalçın demir
18 Aralık 2011 11:35

çok agır bir kanama geçirdim,migdeden mi yoksa bagırsaklaklardan mı oldugu yönünde tatmin edici cevap alamadım.Kudret narı kullanarak tekrarlamaması için umutluyum.şeker hastası olduğum için bal içinde kullanmaktan korkuyorum şekerim 150-180 arası değişiyor.bu konuda yardımlarınız olabilirse sevinirim.birde kudret narını ne kadar süre ile kullanmam lazım.

Doğuş Ayvaz
Doğuş Ayvaz
25 Kasım 2010 20:28

Arkadaşlar ben bir firmadan elbiseme almıştım.Fakat fermarı bozuk çıktı ama farketmemiştim.Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar.İşşallah bu yorumum yayınlanır.

%d blogcu bunu beğendi: