Kuşadası Doğa Sporları

kuşadası doğa sporlarıKuşadası Doğa Sporları:Kuşadası her türlü spora olanak tanıyan bir kent, gerek iklim koşulları olsun gerekse çevredeki imkanlar bakımından sporseverler için yaşanılası bir yerdir. Kuşadası’nda tüm deniz sporlarını rahatlıkla yapabilir, dalış eğitimi alabilir, bir paraşütle kendinizi egenin mavi sularınına bırakabilir su sporlarında kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

 

kuşadası doğa sporları

Son yıllarda stres, depresyon, migren gibi ‘kentli hastalıkları’ olarak adlandırılan rahatsızlıklar giderek yaygınlaşınca, alternatif yaşam biçimlerine eğilimler de artmaya başladı; Sonuç olarak doğaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu yavaş yavaş kavradık. Bununla paralel olarak, insanı doğayla buluşturan bir çok spor dalı giderek popüler olmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de trekking adı verilen doğa yürüyüşleri.

Özel bir rahatsızlığı bulunmayan her yaştan insanın kolaylıkla katılabileceği bu yürüyüşler için ülkemizde hemen her bölgede çok elverişli bir çok alan bulunuyor. Günübirlik ya da uzun süreli trekking turları düzenleyen bu acentelerin herhangi birine başvurarak bu sporu iyi bilen ve gidilen yöreyi iyi tanıyan rehberler eşliğinde doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Trekking gezileri kapsamında, ormanlık alanda, yaylalarda, kanyon içlerinde, akarsu ve göl çevrelerinde, çeşitli zorluklarda parkurlar yer alır. İlk kez böyle bir aktiviteye katılacakların kolay parkurlardan başlamaları gerekir. Aksi halde kendilerini riske atmış olacakları gibi, rehbere ve gruptaki diğer kişilere de zor anlar yaşatabilirler. Trekking’e giderken rahat giyinmeli, uygun ayakkabılar kullanmalı ve yanınıza yedek eşyalar bulunduracağınız bir sırt çantası almalısınız.

kuşadası doğa sporları

Trekking ve doğa gezileri de ilçede yaygındır uygun bir vaktinizde katılacağınız safari veya trekking turu tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olabilir.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
beyhan özsoy Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim
Ziyaretçi

Kuşadası ile ilgili sayfanız gerçekten çok güzel, spor aktivitelerini de öne çıkarmanız sevindirici. Bu sayfayı görünce Kurucusu olduğum ve halen başkanlığını yaptığım Kuşadası yelken ve ihtisas spor kulübü derneğinin 7- 14 yaş çocuklara verdiğimiz optimist yelken derslerininde sayfanızda yer almasını arzu etmekteyim.Bu konudaki düşüncelerinizi iletirseniz sevinirim.Saygılarımla
Behzat Kumbasar
0 542 4154511

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Yelken derslerinizi tabii ki de sayfamda yayınlayabilirim. Yayınlamamı istediğiniz içeriği iletişim ([url]https://www.noktavirgul.com/component/option,com_contact/Itemid,3/[/url])’den ya da buradan bildirebilirsiniz.

beyhan özsoy
Ziyaretçi
beyhan özsoy

bu su ve doğa aktivitelerine nasıl ve nerde katılabilirim.bilgi verirmisiniz

%d blogcu bunu beğendi: