Photoshop’ta Güvenlik Açığı Var

Adobe Photoshop’ta güvenlik açığı ortaya çıktı. Hacker’lar artık Photoshop kullanıcılarının bilgisayarını ele geçirebiliyor. Adobe da bu açığı kabul etmiştir.
Güvenlik firması Secunia tarafından yapılan açıklamaya göre Adobe Photoshop Creative Suites 2 ve 3 yazılımları, yüksek dereceli ciddi bir güvenlik açığı barındırıyor. Bu açıktan

yararlanabilen hacker’lar, bilgisayarın kontrolünü tamamen ele geçirebiliyorlar. Açılan bir Bitmap dosyası, Buffer Overwlof ile sonuçlanıyor. Adobe da bu sorunu kabul ettiğini duyurdu ve en kısa zamanda çözümü sunacağını açıkladı.
Peki Geçici çözüm nedir?

Secunia, bu açıktan etkilenmek istemeyen kullanıcılara, yabancı Bitmap dosyalarını açmamaları tavsiyesinde bulundu. Bu, kaynağından çıktığını görmediğiniz suları içmeyin gibi komik bir önlem anlamına geliyor.

Başarılı grafik düzenleme yazılımı olan Adobe Photoshop’un bu açığı giderilene kadar okurlarımıza, benzeri olan ve tamamen ücretsiz, açık kaynak kodlu olarak dağıtılan GIMP’i denemelerini tavsiye ediyoruz.

Gelişmeler, size biraz tanıdık gibi gelebilir. Zira uzmanların Macromedia’yı satın alan Adobe’nin de Microsoft olma yolunda ilerlediği yorumlarının sayısı giderek artıyor.
shiftdelete.net

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: