DYP-Anavatan Anlaştı

Ankara kulisleri DYP ve ANAP birleşmesi ile çalkalanıyor. İki liderin birleşme için son aşamaya geldiği belirtilmekte. Bugün ya da en geç yarın birleşmenin açıklanması bekleniyor. İki partiye de yakın bir isim gelişmeyi şöyle özetledi:

"İki lider uzun süredir görüşüyorlar. Birleşmenin milletten gelen bir talep olduğuna inanıyorlar.

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisi ile DYP’nin birleşmesi ve bütünleşmesi görüşmelerine ilişkin, "Olmaya çok yakın olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Mumcu, ANAVATAN ile DYP arasında kuruldukları günden itibaren varolan bütünleşme arayışlarının türlü nedenlerle bugüne kadar başarılamadığını belirterek, "Ama bugün galiba hiç olmadığı kadar yakın. Karşılıklı iyi niyet beyanında bulunmuştuk zaten. Şimdi bunun teknik, hukuksal altyapısını oluşturmaya, konunun ayrıntıları üzerinde bir mutabakat sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah olur. Oldu, bitti demek için henüz erken, ancak olmaya çok yakın olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Bunun mekanik, iki parçayı monte etme işi şeklinde bir birleşme olmadığına dikkati çeken Mumcu, "Yaptığımız şey bir hamur haline getirme, bir kaynatma. İnşallah bunda muvaffak oluruz" diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
%d blogcu bunu beğendi: