Iphone 4S Özellikleri Ve Fiyatı

iphone 4s fiyatı, iphone 4s özellikleri, iphone 4s'nin farklarıIphone 4S Özellikleri Ve Fiyatı: Bu yazıda, iphone 4s fiyatı, iphone 4s özellikleri, iphone 4s’nin farkları gibi konulara, Hürriyet.com.tr’den alıntılanan yazıyla değinilmiştir. Apple’ın yeni telefonu iPhone 4S, sadece 24 saat içinde 1 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı. Böylece Apple, ilk 24 saatinde 600 bin satan ilk nesil iPhone 4’ün rekorunu da kırmış oldu. ABD, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya ve Britanya’da operatörler iPhone 4S için sipariş alımını sürdürürken, iPhone 4S Cuma günü raflardaki yerini almıştı.

İphone 4S’in, iphone 4’ten Ne Farkları Var?

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, iPad 2’de olduğu gibi A5 işlemci kullanıyor. 

iphone 4s fiyatı, iphone 4s özellikleri, iphone 4s'nin farkları

Bu da yeni iPhone’un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4’e göre neredeyse 7 kat daha hızlı… Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone’un batarya ömründe kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi 
cihaz 8 saatlik batarya ömrüne sahip.

İnternet: Daha önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4’e göre yeni iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 4’ün aksine iPhone 4S’te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4’e göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

HD video: Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S’in fiyatı ise şöyle:

16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar…

Bunun dışında 8 GB’lık özel iPhone 4 modelinin fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bir misafir
bir misafir
9 Ocak 2012 17:58

Teknosa’da iphone 4S’in fiyatı 2400 TL.

%d blogcu bunu beğendi: