Sağlık - 5.0 out of 5 based on 2 votes
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

sağlık, sağlık bilgileri, sağlık makaleleri, sağlık makale, sağlık makaleleri pdf, sağlık makale pdf, sağlık bilgileri pdf, sağlık bilgi

Sirkenin Mucizevi Faydaları - 4.3 out of 5 based on 23 votes
4.2826086956522 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.28 (23 Votes)

sirkenin mucizeyi faydalariSirkenin Mucizevi Faydaları: Bu yazıda, üzüm sirkesi, elma sirkesi ve balzamik sirkenin mucizevi faydalarını okuyacaksınız. Sirkeyi yalnızca salata sosu için kullanıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. Kansızlıktan, göz,diş ile cilt iltihaplarına, egzemalı bölge ve yaraların dezenfektesine kadar birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz?

İşte araştırmalara göre sirkenin saymakla bitmeyen faydaları:

Doğru Nefes Alma Teknikleri - 4.2 out of 5 based on 11 votes
4.1818181818182 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.18 (11 Votes)

http://www.noktavirgul.com/images/makale/saglik/doru-nefes-alma-teknikleri.jpgDoğru Nefes Alma Teknikleri: Hepimiz her saniye nefes alarak yaşıyoruz. Bu yüzden hepimiz kendimizi bu konuda uzman zannediyoruz. Ancak birçoğumuz, sanılanın aksine, maalesef doğru nefes alamıyoruz. Bu yazıda, doğru nefes alma tekniklerini okuyacak ve yazının hemen sonunda, konuyla ilgili bir video ile karşılaşacaksınız. Daha heyecanlı, daha neşeli ve daha başarılı. Spor yaparken eşiniz de size eşlik ediyorsa, yaptığınız hareketlerden aldığınız keyif ikiye katlanıyor. Özellikle de eşiniz spor konusunda profesyonel ise... Peki ya siz de pek çoğumuz gibi tek başına spor yapmak zorundaysanız? Dert etmeyin, o zaman size biz eşlik edeceğiz! Nasıl mı? Belki spor yaparken yanınızda olamayız; ama püf noktalarımızla egzersizlerinizi çok daha bilinçli ve keyifli yapmanızı sağlayabiliriz pekala. İlk ipucumuz ise egzersizlerden en uygun düzeyde yararlanmayı sağlayan; doğru nefes alma teknikleri!

ALS Hastalığı Nedir-Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir - 4.2 out of 5 based on 11 votes
4.2272727272727 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.23 (11 Votes)

als hastalığı nedir, als hastalığı belirtileri, als hastalığı nedeni, als hastalığı tedavisi, als hastalığı bitkisel tedavi, als motor nöron hastalığı,als hastalığı derneğiALS Hastalığı Nedir-Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir? ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) adı verilen hastalık, sinir sisteminde, beyin sapı ve omurilik adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin kaybından oluşan bir hastalıktır. ALS hastalarının zamanla enerji üretimi azalmaktadır. Ancak hastalığın seyri açısından fazla enerji üretimi tavsiye edilmektedir" demişlerdir. Sosyal çalışıcılar ve hemşireler, özellikle hastalık son aşamada iken, hastalara ve ailelerine tıbbi ve manevi olarak yardım etmektedir.

En Faydalı Bitkiler - 4.8 out of 5 based on 8 votes
4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (8 Votes)

bitkilsel çözüm, bitkisel tedavi, şifalı bitkiler, en faydalı bitkiler, faydalı bitkiler, faydalı bitki, aloe vera kızılcık suyu, ekinezya, siyah yılan kökü, günlük, papatya, hayıt ağacı, kahve, çuha çiçeği yağı, gümüş düğme, keten tohumu, sarımsaEn Faydalı Bitkiler: Bu yazıda aloe vera kızılcık suyu, ekinezya, siyah yılan kökü, günlük, papatya, hayıt ağacı, kahve, çuha çiçeği yağı, gümüş düğme, keten tohumu ve sarımsakla ilgili kısa bilgiler verilecektir. Eski zamanlardan bu yana insanlar tedavi amacıyla bitkilere yönelmektedirler. Belki son zamanlarda bitkilerin popülaritelerinin artmasının nedeni ilaç fiyatlarnın yüksek olması; belki de ilaçların bazı hastalıklara çaresiz kalmasıdır. Adı geçen faydalı bitkilere aşağıda maddeler halinde değinilmiştir.

Kefirin Faydaları - 5.0 out of 5 based on 6 votes
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

kefirin yararları, kefir faydaları, kefir yararları, kefir faydası, kefirin faydaları, kefir in faydaları, kefir ve faydalarıBu yazıda, kefirin faydalarını anlatan hususları maddeler halinde okuyacaksınız. Ekşi ve yoğurda benzeyen tadı ile yoğurta benzeyen, Kafkaslarda gençlik iksiri olarak bilinen kefirin; genç kalmak, astım ve alerjiye karşı korumak gibi saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır. Kefirin faydalarını ayrıntılı bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz:

Pirincin Faydaları - 5.0 out of 5 based on 2 votes
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

pirincin faydaları, pirincin yararları, pirincin önemi, pirincin besin değeri, pirincin sağlımıza yararlarıBu yazıda pirincin faydaları, pirincin yararları, pirincin önemi, pirincin besin değeri, pirincin sağlımıza yararları gibi konulara değinilmiştir. Yazının hemen sonunda konuyla ilgili bir video bulunmaktadır. Beslenmemizde çok önemli yeri bulunan pirinci veren tarım bitkisi Pirinç (ya da üreticinin deyişiyle çeltik), Buğdaygiller'dendir. Yirmi kadar türü bulunan ve anayurdu kesin olarak bilinmeyen, ancak dünyanın ılıman sıcak bölgelerinde çok yaygın olarak yetiştirilen çeltik bitkisinin tarımı, ülkemizde de geniş ölçüde yapılmaktadır.

Çilek ve Çileğin Faydaları - 5.0 out of 5 based on 2 votes
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

çileğin faydaları, çilek faydaları, çilek yararları, çileğin yararları, çilekÇileğin faydaları: Bu yazıda, çileğin faydaları, çilek faydaları, çilek yararları, çileğin yararları gibi konulara değinilmiştir. Yaz aylarının vazgeçilmezi ve kokusu, rengi ve tadı ile en sevilen meyvelerden biri olan çileğin faydaları da epeyce fazladır. Çilekte bol miktarda fosfor ve demir bulunur. Bunun yanı sıra çilek, B, C ve K vitamini açısından da bir hayli zengin bir meyvedir.

Grip Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır? - 5.0 out of 5 based on 3 votes
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
grip aşısı, grip aşısı ne zaman yapılmalıdır, grip aşısının özellikleri, kimler grip aşısı olmalı, grip aşısının yan etkileri, grip aşısı nasıl yapılır, grip aşısı nereden alınırBu yazıda grip aşısı, grip aşısı ne zaman yapılmalıdır, grip aşısının özellikleri, kimler grip aşısı olmalı, grip aşısının yan etkileri, grip aşısı nasıl yapılır, grip aşısı nereden alınır gibi konulara değinilmiştir. Grip Aşısı Ne Zaman Yapılmalıdır: Grip aşısı ne zaman yapılmalıdır sorusu herhalde en sık sorulan sorulardandır. Bizim gibi kuzey yarım kürede yaşayanlarda salgının kışın başlaması nedeniyle, aşı kış aylarının başlangıcında yapılmalıdır. Bu genelde Eylül, Ekim ve kasım aylarıdır. Ayrıca Mart-Nisan ayında ikinci salgın dönemi olduğundan Eylül-Ekim ve kasımda aşı yapılmayanlar var ise bunlara kış aylarında aşı yapılabilir. Burada ne kadar erken davranılırsa koruyuculuk daha etkili olmaktadır. Her yıl aşı yeniden hazırlanır.

Tuzun Faydaları-Tuzun Zararları - 3.3 out of 5 based on 3 votes
3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (3 Votes)

tuzun faydaları, tuzun zararları, günlük tuz tüketimi, vücudumuzun ne kadar tuza ihtiyacı var, doğal tuz kaynakları ve tuz tüketiminin azaltmanın yollarıBu yazıda, tuzun faydaları, tuzun zararları, günlük tuz tüketimi, vücudumuzun ne kadar tuza ihtiyacı var, doğal tuz kaynakları ve tuz tüketiminin azaltmanın yolları gibi konulara değinilmiştir. Yazı, Zaman gazetesinden derlenmiştir. Konunun hemen altında, Diyetisyen Seçil Kenar'a ait Uzman TV'de yayınlanan ve "Tuzun vücuda faydaları nelerdir?" sorusunu yanıtlayan bir video bulunmaktadır.   Vücudumuzun görevlerini yerine getirebilmesi için bir miktar tuza ihtiyacı vardır. Tuz (sodyum), vücudunuzdaki doğru sıvı dengesini sürdürmeye ve sinir uyarılarını iletmeye yardımcı olur. Tuz, kasların çekilmesini ve gevşemesini etkiler. Böbrekler vücutta bulunan sodyum miktarının tutulmasını düzenler. Sodyum seviyesi azalınca, böbrekleriniz tuzu muhafaza ederken, yüksek olduğunda ise idrardaki fazla miktarı vücuttan atmaktadır.

Şalgam Suyunun Faydaları - 5.0 out of 5 based on 1 vote
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
şalgam suyu, şalgam faydaları, şalgamın faydaları, şalgam suyu faydaları, şalgam suyunun yararlarıBu yazıda şalgam suyu, şalgam faydaları, şalgamın faydaları, şalgam suyu faydaları, şalgam suyunun yararları gibi konulara değinilmiştir. Şalgam, Curiciferae familyasından Brassica cinsine ait bir bitki olarak bilinmektedir. Bu bitki, kökü ve yaprakları için ekilmektedir. Bileşiminde kalsiyum ve demir gibi madensel içeriklerle A,C ve B vitaminleri bulunur. Şalgam suyu yapımında maya olarak genellikle ekşi hamur kullanılmaktadır. Şalgam suyu kırmızı renkli, bulanık, ekşi, lezzetli ve fermantasyon ürünü bir içecektir.